Historický úspěch na Mistrovství České republiky

O prodlouženém víkendu 28.-30. října proběhlo v hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice kategorií linie C.

Z oddílu sportovní gymnastiky TJ Spartak Sezimovo Ústí z.s. se na tuto vrcholnou akci probojovalo 6 děvčat.

Největším úspěchem prodlouženého víkendu byl pro sezimáckou gymnastiku beze sporu zisk historicky třetí medaile z celostátní mistrovské soutěže.

3. místo v kategorii starších žákyň vybojovala k obrovské radosti celého oddílu

!!! Eva Štemberková !!!

I v mladších žákyních měla do poslední chvíle medaili na dosah Adéla Sikorová. Bohužel se jí to nakonec nepovedlo, ale i tak je její celkové 6.místo pro oddíl skvělým úspěchem. Na 19. místě, ale s velkým příslibem pro příští roky, skončila Petra Ederová (3. z ročníku 2013!). I 29. místo Emy Kopecké lze pro nás vyhodnotit jako dobré umístění, vezme-li se v potaz, že ve výsledkové listině bylo celkem 81 jmen!!!

Smolným byl bohužel závod pro juniorku Kačku Sedlákovou, které nezdary na kladině neumožnily bojovat o vyšší příčky. Na její povzbuzení je však nutno říci, že již samotná účast na MČR je vždy pro naše závodnice vzhledem k náročným kvalifikačním podmínkám úspěchem.

V kategorii žen v poslední době úroveň závodnic velmi roste. Získává si totiž oblibu u tzv. „končících“ gymnastek vyšších výkoností, které i při menší tréninkové zátěži mohou svou gymnastickou „kariéru“ mnohdy ještě prodloužit (v loňském roce se závodu účastnily i dvě třicetileté závodnice). Proto je zlepšení Terezy Vonešové jak umístěním (18.místo), tak získanými body velmi cenným počinem v jejích osobních statistikách.

S vystoupením všech závodnic na letošním MČR kategorií C jsou velmi spokojeni i jejich současní trenéři Michaela Drdová, Čestmír Cepák a Jiří Prokop.