Podzimní příprava a zahájení závodní sezóny

Stalo se již tradicí, že během září a na počátku října, tedy v době vrcholících příprav na podzimní část závodní sezóny, vyrážíme na krátká soustředění do specializované gymnastické haly v Českých Budějovicích. Nejinak tomu bylo i letos. Skvělé tréninkové možnosti mohou děvčatům, v rámci tohoto zkráceného víkendu, dát někdy i více, nežli týden v naší tělocvičně. Proto jsou tato „Budějovická soustředka“ velmi důležitou součástí tréninkového kalendáře. Že tam holky nelenošili je z fotek patrné 😊

Závodní část podzimní sezóny zahájily naše gymnastky v Říčanech. Přípravný pohárový závod absolvovalo 7 závodnic z kolektivu trenérů Drdové, Cepáka a Prokopa. Na některých bylo ještě znát, že se jedná o první závod po sérii náročných soustředění a příprav, a že je nutné, aby si sestavy, které děvčata pro vrchol sezóny nacvičují, tzv. sedly.

Kategorie MIMI – 2016 – 5. místo Sofie Hůlková (z 43 závodnic).

Kategorie VS4B – 8. místo Hana Slabá, 16. místo Aneta Kopecká.

Kategorie VS5B – ELITE – 5. Vesecká Sandra, 6. Sedláková Tereza, 8. Mansfeldová Bára.

Tohoto závodu se zúčastnilo na 300 gymnastek z 18ti oddílů z celé ČR.

Dalším závodem, tentokrát pro jinou skupinku závodnic z téže tréninkové party, byl pohár Věry Čáslavské v Děčíně.  Celkem čtyři umístění v první desítce byl velmi solidní výsledek tohoto testu obzvláště pro některé závodnice, které se ve svých kategoriích vbrzku zúčastní Mistrovství České republiky ve volných sestavách.

Kategorie Nejml. žákyně C – 8.místo Anna Sikorová

Kategorie Ml. žákyně C – 5. místo Adéla Sikorová, 7. místo Ema Kopecká, 10. místo Anita Šonková, 21. Dorota Švecová.