0 %

Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up
TJ SPARTAK SEZIMOVO ÚSTÍ

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

Vítejte na webových stránkách oddílu Sportovní gymnastiky TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí.
Informace pro zájemce, aktuality pro členy oodílu, interní informace pro trenéry. Vše tady a teď.

Gymnastická průprava

Hlava, ruce, nohy, kolena, špičky. Koordinace pohybu, orientace v prostoru - naučte své tělo poslouchat.

Cvičení na nářadí

Prostná, kladina, hrazda, kruhy, bradla, přeskok, kůň našíř. Gymnastické sestavy trvají obvykle od 30 do 90 s.

Stretching | Protahování

Roštěp, provaz, placka, most, ypsilonka. Gymnastika je i o pružnosti a ohebnosti těla, svalů a šlach.

Zpevňování | Posilování

Klik, dřep, skok, otočka, podpor ležmo za rukama upravit. Zpevněné a silné tělo si poradí i s technicky náročnějšími prvky.

GYMNASTICKÉ PŘÍPRAVKY

Ne každý může začít a rovnou se vrhnout na cvičení na nářadí. Přípravky se více věnují průpravě, protahování a zpevňování.

GYMNASTIKA ŽEN

Ženy a dívky intenzivně trénují v Sezimově Ústí II ZŠ 9. května. Pokročilé gymnastky mohou mít vysoké závodní ambice.

GYMNASTIKA MUŽŮ

Neplatí a nikdy neplatilo, že gymnastika je jen výsadou žen. Cvičení mužů má v Sezimově Ústí I dlouhou tradici.

JAK TRÉNUJEME

Malé gymnastky a malí gymnasté, kteří s cvičením začínají, obvykle chodí do tzv. přípravky. Tam se soustředíme na všeobecné základy - průpravu, zpevňování, kooridinaci pohybu, protahování a posilování. Ale hned jakmile to jde, přidáváme cvičení na gymnastických nářadích, které se postupně stává dominantní aktivitou na většině lekcí. Přesto i nadále tréninky zůstavají pestré, neboť přípravu nelze pominout vlastně nikdy. Ani pokročilí gymnasté netráví věškrerý svůj čas na nářadí, pokud chtějí, aby se z nich stali komplexní závodníci.

Rozcvička | Průprava
20%
Gymnastika na nářadí
60%
Stretching | Protahování
10%
Zpevňování | Posilování
10%

No jasně! Přijď se za námi podívat, uvidíš sám, jak trénujeme.

GYMNASTIKA JAKO LIFESTYLE

Gymnastika a sport obecně se významně podílí na formání osobnosti. Již od 4 let můžete začít cvičit a nikdy nemusíte přestat. Mnoho našich úspěšných závodnic a závodníků se v dospělosti zapojí jako trenéři juniorských a dorosteneckých družstev, a tak s gymnastikou zůstávají v aktivním kontaktu. Nepotřebuje váš lifestyle nějakou změnu, nový impulz, více pohybu?

PŘIDEJTE SE KE KOMUNITĚ

Kde jinde hledat kamarády, přátele, kolegy a partnery, když ne tam, kde se všichni cítíte dobře a jste naladěni na jednu vlnu. Takové vztahy vydrží často dlouhé roky a nezřídka i celý život.

SPORTUJTE A CESTUJTE

Trénovat klidně můžete v tělocvičně za vaším domem, ale také s námi můžete vyrazit i na pravidelná letní soustředění. Jezdíme nejčastěji do Plzně, ale umíme připravit třeba i Itálii u moře.

DOBIJTE SI BATERIE

Cítíte se často unavení?  A je to únava z předchozí aktivity nebo spíše pasivity? Zdravá únava po tréninku je příjemná a cvičení vám naopak z dlouhodobého hlediska chybějící energii dodá.

PŘEPNĚTE NA ZÁVODNÍ LEVEL

Pokud jste soutěživí tipy, u nás máte příležitost. Jakmile dosáhnete potřebné výkonnosti, vezmeme vás na závody, kde budete reprentovat náš oddíl a poměříte své síly se soupeři z celé ČR.

AKTUALITY Z BLOGU

Abyste věděli, co se u nás děje, píšeme blog. Informujeme o aktualitách, termínech, závodech, soustředění či dalších akcích. Celý blog si můžete zobrazit z menu pod položkou Blog. Pokud se přihlásíte k notifikacím žlutým zvonkem vpravo dole, prohlížeč vás upozorní, pokud na blog napíšeme něco nového.

Nábor do gymnastických přípravek

Máte doma dítko, které neposedí, pořád někde leze, skáče nebo se „staví na hlavu“? Dejte ho na GYMNASTIKU! Koho přijímáme?Dívky ve věku 4-6 let (ročníky 2018 – 2016).Chlapce ve
Číst dále